آغاز همکاری مشترک صندوق نوآفرین و شتاب‌دهنده حامی

شتاب‌دهنده حامی امروز 4 اسفند ماه 1399 میزبان صندوق پژوهش و فناوری نوآفرین به نمایندگی آقای علی موسوی مدیر عامل و آقای کمیل شاعری رئیس هیئت مدیره این صندوق بود. در این نشست ضمن بازدید از پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضایی، به تعامل و بررسی زمینه‌های همکاری مشترک در راستای «توسعه فناوری حقوقی و نوآوری قضایی» در کشور پرداخته شد.

صندوق پژوهش و فناوری نوآفرین با هدف تقویت اقتصاد دیجیتال در اکوسیستم تأمین مالی نوآوری در کشور با مأموریت حمایت از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال 1399 تاسیس شده است. نوآفرین علاوه بر یک صندوق سرمایه‌گذاری در عمل بخشی از زنجیره‌ای است که دو نهاد سیاست‌گذار دولتی (سازمان فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات زیرساخت)، یک بانک (شرکت صنایع یاس ارغوانی به نمایندگی از بانک ملت)، یک اپراتور موبایل (شرکای سرمایه‌گذاری ویستا به نمایندگی از ایرانسل) و یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای اکوسیستم استارتاپی (شرکت توسعه کارآفرینی بهمن) سایر حلقه‌های آن را تشکیل می‌دهند. این شرکای کلیدی سرمایه‌ی اولیه‌ی ۱۰۰۰ میلیارد ریالی صندوق نوآفرین را تأمین کرده و در توسعه‌ی فعالیت‌های صندوق، مشارکت جدی دارند.

استارتاپ‌هایی که در پورتفوی سرمایه‌گذاری نوآفرین قرار می‌گیرند، از جنبه‌های متنوعی از این شبکه‌ی ارزش بهره می‌برند. نوآفرین از یک سو دسترسی استارتاپ‌ها به بهترین متخصصان مالی، سرمایه‌گذاری، بانکی و فناوری اطلاعات و ارتباطات را فراهم کرده و سوی دیگر با دسترسی به شبکه‌ی متنوع و قدرتمندی از سایر سرمایه‌گذاران، امکان بهره‌مندی از مزایای مشارکت در سرمایه گذاری را برای استارت‌آپ‌ها به ارمغان می‌آورد.

در انتهای این بازدید، مراسم انعقاد و تبادل تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک میان شتاب‌دهنده حامی و صندوق نوآفرین برگزار شد. این تفاهم‌نامه آغاز همکاری در راستای کمک به ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناور در حوزه تخصصی حقوقی و قضایی از طریق ارایه خدمات عمومی و تخصصی با ارزش افزوده بالا، جذب سرمایه و حمایت از کارآفرینان به بازارهای داخلی و بین‌المللی است. همکاری و مشارکت در پروژه‌های پژوهشی، برنامه‌ریزی و اجرای رویدادهای تخصصی، جذب سرمایه برای کارآفرینان از جمله زمینه‌های همکاری مورد توافق است.

شرکت‌های دانش‌بنیان، کارآفرینان و سایر فعالان حوزه حقوقی و قضایی برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های ایجاد شده و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شتاب‌دهنده حامی تماس حاصل نمایند.